Vzděláváme už 20 let!

Kdo jsme

Global Preschool je předškolní vzdělávací komunitní centrum pro děti ve věku od šesti měsíců do šesti let. Školka zahájila činnost v roce 1996 s nabídkou předškolního programu Montessori. V srpnu 2006 se GCIS přestěhovala do zrekonstruované vily v klidném malebném venkovském prostředí Tiché Šárky. V roce 2018 jsme otevřeli novou školku pro batolata, která dává ještě menším dětem svůj vlastní jedinečný prostor. Naším cílem je vychovávat šťastné a sebevědomé děti, které se budou rozvíjet, zajímat se o ostatní i o prostředí, ve kterém žijí, a respektovat je. Zavolejte nám a domluvte si návštěvu u nás ve školce.

Náš tým

Naši zaměstnanci pocházejí ze všech koutů světa. Vybíráme je tak, aby dále rozvíjeli přátelskou rodinnou atmosféru u nás ve školce. Díky nízké fluktuaci učitelů i dětí se ve školce utvářejí dlouhodobé vztahy. Naše učitelky a učitelé jsou vysoce kvalifikovaní, zkušení a dělají vše pro naši školku i náš společný cíl. Všichni také mají certifikát z akreditovaného školení Montessori (AMI, NAMC). Pravidelně spolupracujeme s dětským psychologem, pediatrem a odborníkem na výživu.

Předškolní vzdělávací centrum Montessori

Členství a akreditace

Jsme hrdí na to, že jsme členy organizací, které průběžně vyhodnocují naši práci s cílem pomoct nám ve zlepšení a zajistit, že pro naše děti vždy poskytujeme programy nejvyšší kvality.

Stravování & Dopoledne bez alergenů

Stravování u nás probíhá v rodinném stylu, tj. v menších skupinách, protože děti si víc povídají a vytvářejí komunitní prostředí. Také si osvojují dobré způsoby a vybrané chování. Propagujeme zdravé svačiny. Teplé obědy nám dodává společnost Fresh &Tasty.

Školky bez alergenů DOPOLEDNE BEZ ALERGENŮ
Ve spolupráci s nadací Bez Alergenů, z.s., manželů Andělových jsme od září 2020 spustili nový program "Dopoledne Bez Alergenů". V posledních letech se u dětí čím dál častěji objevují vážné potravinové alergie. Rozhodli jsme se přizpůsobit dopolední provoz naší školky tak, abychom zcela eliminovali všechny čtyři život ohrožující alergeny. Tedy mléko a veškeré mléčné výrobky, ořechy, vejce a ryby. Dopoledne podáváme dětem k svačině pouze zeleninové a ovocné produkty po předchozí individuální dohodě s každým rodičem. Zároveň je během výchovy přítomná školená zdravotní sestra vybavená potřebnými medikamenty a adrenaliovými injektory. Více informací o provozu "Bez Alergenů" naleznete na www.skolkybezalergenu.cz

Stáhnout PDF soubor
Denní menu

Transport

Dostat se do školky může být stresující jak pro děti, tak pro jejich rodiče. Zmírníme Vaše obavy tím, že zajistíme Vašim předškolním dětem bezpečnou a spolehlivou dopravu.

program

Běžný den

Den ve školce je plný hraní a učení. Naše nabídka je podle nás naprosto jedinečná vzhledem k tomu, jak přistupujeme ke vzdělávání. Klademe důraz na detaily.

Nabízíme širokou škálu aktivit a koncepcí, protože chceme zajistit ty nejlepší podmínky pro duševní pohodu, učení a bezpečnost dětí. Domníváme se, že dětem ve vývoji může výrazně pomoct strukturovanost, rutina a aktivity zaměřené na dospělé. Samozřejmě jsme si vědomi toho, že nadmíru důležité jsou i hry, které iniciují samy děti. Přístup formou metod Montessori a rané vzdělávání jsou proto u nás v rovnováze. Můžeme tak zaručit, že děti budou mít nejlepší možnosti pro to, aby se učily a rozvíjely ve všech oblastech.
Rodiče a rodinné příslušníky potenciálních žáků srdečně zveme, aby naše třídy navštívili a viděli, jak to v nich vypadá.

Adaptace ve školce

Respektujeme zásady přirozeného vývoje. Změna zaběhlých postupů, nové prostředí nebo odloučení od rodičů nebo opatrovníků může mít na děti závažný dopad. Pro děti je obzvláště náročné, když se o ně má starat někdo, koho neznají. Proto jsme připravili vysoce efektivní plán, který respektuje zásady přirozeného vývoje, aby si děti ve školce snadno zvykly a později hladce přestoupily do jiné třídy.

Adaptační proces jsme nastavili tak, aby mezi dětmi, učiteli a rodiči zavládla důvěra. Důvěra je pro nás hodně důležitá, protože díky ní lze budovat komunitní prostředí. Všichni pomáhají všem a vytvářejí tak prostředí, ve kterém děti mohou relaxovat, pozorovat, učit se a růst. Náš adaptační program funguje, protože děti respektujeme a snažíme se, aby se u nás ve školce cítily jako doma.

Aktivity

 • Plavání
 • Lyžování
 • Hra na klavír
 • Keramika
 • Tanec
 • Jízda na ponících
 • Vaření
 • Jóga
 • Sport
 • Výtvarná výchova,
 • Kulturní program
 • Exkurze
 • Zahradničení a procházky v přírodě
 • Hudební výchova
 • Publikace z nakladatelství Kumon
 • Gymnastika

Nejlepší možný začátek!

Prázdninový klub

Letní školka představuje podnětné nesoutěživé vzdělávací prostředí. Máme k dispozici nádhernou zahradu plnou stromů (v horku skýtají příjemný stín), kde se odehrává hodně aktivit. Letní školka nabízí hudební výchovu, sporty, historii, vědu, vaření, jízdu na koních, výtvarnou výchovu. Dále je zajištěn program, v jehož rámci se děti dozvědí víc o jiných zemích a zvycích. Děti chodí každý den do přírody a hrají hry. Aktivity letní školky jsou zábavné a tematicky zaměřené.

Myslete na budoucnost!

Galerie

Napište nám

Primary learners program:
VALLEY LOCATION
V šáreckém údolí 2315 / 41
164 00 Praha 6
Česká republika
Primary learners program:
Diplomatická čtvrt' - Nově otevřeno, Volná místa!
Střešovická 431/24,
162 00 PRAGUE 6
Česká republika
Early learners program:
Horoměřická 2322 / 13
164 00 Praha 6
Česká republika
ADMISSIONS +420 739 315 551
PRIMARY LEARNERS +420 734 124 020
EARLY LEARNERS +420 728 454 456
Email info@globalpreschool.cz
Otevírací hodiny 7.30 AM – 5.00 PM
© 2015 GLOBAL CONCEPTS, s.r.o. | V Šáreckém údolí 2315/41 | 164 00 Praha 6
IČ: 62915606 | DIČ: CZ162915606 | Registrace v oddílu C, vložka 35548 u Městského soudu v Praze.